ŠIOV Slovenské centrum cvičných firiem
ŠIOV Slovenské centrum cvičných firiem
Online služby

Navigačné menu

Preskočiť navigačné menu

Kontakt

Štátny inštitút odborného vzdelávania
Slovenské centrum cvičných firiem
Bellova 54/a
837 63 Bratislava
www.siov.sk

Mobil: +421 911 469 691

E-mail: sccf@siov.sk

 

Hlavné menu > Aktuality

Aktuality


 • Skončil sa v poradí druhý online Medzinárodný veľtrh cvičných firiem Slovensko 2021

  19.11.2021
  Tohtoročný veľtrh cvičných firiem ako aj súťaž Skills Slovakia Mladých elektronikov sme pripravovali prezenčne. Zhoršujúca sa pandemická situácia nás prinútila dva dni pred akciou pripraviť veľtrh online.
 • Záznam z online seminára "Cesta cvičnej firmy" zo dňa 6. júla 2021

  17.6.2021
  Štátny inštitút odborného vzdelávania, odbor „Finančnej gramotnosti, Slovenské centrum cvičných firiem a podpory smerovania mládeže“, pripravil seminár pre pedagogických zamestnancov so zameraním na výučbu cvičnej firmy.
 • Prvá nadnárodná spoločnosť cvičných firiem ChartEco

  10.6.2021
  Slovenské centrum cvičných firiem (SCCF) a Centrum fiktivních firem (CEFIF) českej republiky v spolupráci s obchodnou akadémiou Košice a obchodnou akadémiou Ostrava v rámci online seminára PEN Worldwide - svetovej sieti CF
 • Konferencia Quo Vadis finančná gramotnosť?

  1.6.2021
  Konferencia o mimoriadne aktuálnej téme finančnej gramotnosti sa uskutočnila dňa 15. júna 2021 online prostredníctvom MS Teams.
 • Deň zodpovedného podnikania cvičných firiem v rámci MUB-line špeciál - vyhodnotenie

  6.5.2021
  Metropolitná univerzita Praha spoločne s partnermi pripravila 9. júna 2021 už v poradí tretie Česko–slovenské online stretnutie kreatívnych a zodpovedných cvičných firiem MUB-line špeciál s podnázvom Tvoríme spoločne budúcnosť a nazvali sme ho aj Dňom zodpovedného podnikania cvičných firiem.
 • Cvičná firma na Slovensku a PEN Worldwide

  30.4.2021
  Cvičná firma ako predmet na stredných školách simuluje pracovné činnosti firmy. Pracuje s originálnymi podkladmi z praxe, ale s fiktívnym tovarom a fiktívnymi peniazmi. Slúži na to obeh dokladov vo firme aj jej vzťahy s ďalšími firmami doma i v zahraničí.
 • Pomáhame porozumieť peniazom

  19.2.2021
  Metropolitná univerzitná banka (MUB) pripravila Týždeň vzdelávania s názvom Pomáhame porozumieť peniazom, ktorý sa uskutočnil v týždni od 15. do 19. februára 2021 na facebooku. Zaujímavú aktivitu pripravila Metropolitná univerzita Praha.
 • Viac ako 20 rokov praxe cvičnej firmy v publikácii

  19.10.2020
  Publikácia príklady dobrej praxe cvičnej firmy okrem iného prináša aj príbehy úspešných absolventov a ich učiteľov.
 • Web stránky cvičnej firmy alebo eshop zdarma

  1.10.2020
  Plánujete vytvoriť web stránky cvičnej firmy alebo klasický eshop. Portál WEXBO ponúka kompletný balík pre školy, ktorý je dostupný zdarma.
 • Cvičná firma očami žiakov, absolventov a pedagógov

  13.1.2020
  "Ešte sú len druhákmi či tretiakmi na strednej škole, ale už si nacvičujú pracovné pohovory.V niektorých stredných školách dokonca so skutočnou personalistkou z reálnej firmy. Vedia si napísať životopis, motivačný list, založiť živnosť, vypísať faktúry, vyrátať mzdy. Na základe vlastnej skúsenosti získavajú základy pre svoju budúcu profesijnú kariéru. A toto všetko sa stredoškoláci učia na voliteľnom predmete Cvičná firma. Z mnohých absolventov sú dnes úspešní podnikatelia."...