ŠIOV Slovenské centrum cvičných firiem
ŠIOV Slovenské centrum cvičných firiem
Online služby

Navigačné menu

Preskočiť navigačné menu

Kontakt

Štátny inštitút odborného vzdelávania
Slovenské centrum cvičných firiem
Bellova 54/a
837 63 Bratislava
www.siov.sk

Mobil: +421 911 469 691

E-mail: sccf@siov.sk

 

Hlavné menu > Aktuality

Aktuality


 • MUB-line ŠPECIÁL - TVORÍME SPOLOČNE BUDÚCNOSŤ

  6.5.2021
  Metropolitní univerzitní banka a Metropolitní univerzita Praha si Vás všetkých dovoľujú pozvať na špeciálnu on-line udalosť na platforme MS Teams, ktorá sa uskutoční dňa 9.6.2021 a je venovaná zodpovednému podnikaniu, trvalo udržateľnému rozvoju a spoločenskej zodpovednosti podnikateľa, keď dôležitosť tejto problematiky neustále rastie, obzvlášť v tejto zložitej dobe zasiahnutej COVID-19.
 • Cvičná firma na Slovensku a PEN WorldWide

  30.4.2021
  Cvičná firma ako predmet na stredných školách simuluje pracovné činnosti firmy. Pracuje s originálnymi podkladmi z praxe, ale s fiktívnym tovarom a fiktívnymi peniazmi. Slúži na to obeh dokladov vo firme aj jej vzťahy s ďalšími firmami doma i v zahraničí.
 • Pomáhame porozumieť peniazom

  19.2.2021
  Metropolitná univerzitná banka (MUB) pripravila Týždeň vzdelávania s názvom Pomáhame porozumieť peniazom, ktorý sa uskutočnil v týždni od 15. do 19. februára 2021 na facebooku. Zaujímavú aktivitu pripravila Metropolitná univerzita Praha.
 • Kontraktačné dni a veľtrhy cvičných firiem v roku 2021

  16.2.2021
  Kontraktačné dni, medzinárodné ale aj regionálne veľtrhy cvičných firiem (ďalej len CF) umožňujú žiakom preveriť, upevniť ale aj získať vedomosti, kompetencie, zručnosti a zlepšiť finančnú gramotnosť.
 • Viac ako 20 rokov praxe cvičnej firmy v publikácii

  19.10.2020
  Publikácia príklady dobrej praxe cvičnej firmy okrem iného prináša aj príbehy úspešných absolventov a ich učiteľov.
 • Web stránky cvičnej firmy alebo eshop zdarma

  1.10.2020
  Plánujete vytvoriť web stránky cvičnej firmy alebo klasický eshop. Portál WEXBO ponúka kompletný balík pre školy, ktorý je dostupný zdarma.
 • TESEUS - tvorba nástrojov a kurzov na podporu podnikavosti

  31.3.2020
  Vážené kolegyne, vážení kolegovia a priatelia cvičných firiem! Dovoľujeme si Vám poslať informáciu a linky na výstupy projektu TESEUS.
 • Cvičná firma očami žiakov, absolventov a pedagógov

  13.1.2020
  "Ešte sú len druhákmi či tretiakmi na strednej škole, ale už si nacvičujú pracovné pohovory.V niektorých stredných školách dokonca so skutočnou personalistkou z reálnej firmy. Vedia si napísať životopis, motivačný list, založiť živnosť, vypísať faktúry, vyrátať mzdy. Na základe vlastnej skúsenosti získavajú základy pre svoju budúcu profesijnú kariéru. A toto všetko sa stredoškoláci učia na voliteľnom predmete Cvičná firma. Z mnohých absolventov sú dnes úspešní podnikatelia."...
 • Cvičné firmy a zákon o ochrane osobných údajov č.18/2018 Z.z. (GDPR)

  1.6.2018
  Milí učitelia a žiaci cvičných firiem! V praxi začal platiť upravený zákon o osobných údajov, ktorý prináša so sebou veľa nových práv a povinností.