ŠIOV Slovenské centrum cvičných firiem
ŠIOV Slovenské centrum cvičných firiem
Online služby

Navigačné menu

Preskočiť navigačné menu

Kontakt

Štátny inštitút odborného vzdelávania
Slovenské centrum cvičných firiem
Bellova 54/a
837 63 Bratislava
www.siov.sk

Mobil: +421 911 469 691

E-mail: sccf@siov.sk

 

Hlavné menu > Aktuality

Aktuality


 • Záznam z online seminára "Cesta cvičnej firmy" zo dňa 6. júla 2021

  17.6.2021
  Štátny inštitút odborného vzdelávania, odbor „Finančnej gramotnosti, Slovenské centrum cvičných firiem a podpory smerovania mládeže“, pripravil seminár pre pedagogických zamestnancov so zameraním na výučbu cvičnej firmy.
 • Prvá nadnárodná spoločnosť cvičných firiem ChartEco

  10.6.2021
  Slovenské centrum cvičných firiem (SCCF) a Centrum fiktivních firem (CEFIF) českej republiky v spolupráci s obchodnou akadémiou Košice a obchodnou akadémiou Ostrava v rámci online seminára EUROPEN-PEN International - svetovej sieti CF
 • Konferencia Quo Vadis finančná gramotnosť?

  1.6.2021
  Konferencia o mimoriadne aktuálnej téme finančnej gramotnosti sa uskutočnila dňa 15. júna 2021 online prostredníctvom MS Teams.
 • Deň zodpovedného podnikania cvičných firiem v rámci MUB-line špeciál - vyhodnotenie

  6.5.2021
  Metropolitná univerzita Praha spoločne s partnermi pripravila 9. júna 2021 už v poradí tretie Česko–slovenské online stretnutie kreatívnych a zodpovedných cvičných firiem MUB-line špeciál s podnázvom Tvoríme spoločne budúcnosť a nazvali sme ho aj Dňom zodpovedného podnikania cvičných firiem.
 • Cvičná firma na Slovensku a PEN WorldWide

  30.4.2021
  Cvičná firma ako predmet na stredných školách simuluje pracovné činnosti firmy. Pracuje s originálnymi podkladmi z praxe, ale s fiktívnym tovarom a fiktívnymi peniazmi. Slúži na to obeh dokladov vo firme aj jej vzťahy s ďalšími firmami doma i v zahraničí.
 • Pomáhame porozumieť peniazom

  19.2.2021
  Metropolitná univerzitná banka (MUB) pripravila Týždeň vzdelávania s názvom Pomáhame porozumieť peniazom, ktorý sa uskutočnil v týždni od 15. do 19. februára 2021 na facebooku. Zaujímavú aktivitu pripravila Metropolitná univerzita Praha.
 • Kontraktačné dni a veľtrhy cvičných firiem v roku 2021

  16.2.2021
  Kontraktačné dni, medzinárodné ale aj regionálne veľtrhy cvičných firiem (ďalej len CF) umožňujú žiakom preveriť, upevniť ale aj získať vedomosti, kompetencie, zručnosti a zlepšiť finančnú gramotnosť.
 • Viac ako 20 rokov praxe cvičnej firmy v publikácii

  19.10.2020
  Publikácia príklady dobrej praxe cvičnej firmy okrem iného prináša aj príbehy úspešných absolventov a ich učiteľov.
 • Web stránky cvičnej firmy alebo eshop zdarma

  1.10.2020
  Plánujete vytvoriť web stránky cvičnej firmy alebo klasický eshop. Portál WEXBO ponúka kompletný balík pre školy, ktorý je dostupný zdarma.
 • Cvičná firma očami žiakov, absolventov a pedagógov

  13.1.2020
  "Ešte sú len druhákmi či tretiakmi na strednej škole, ale už si nacvičujú pracovné pohovory.V niektorých stredných školách dokonca so skutočnou personalistkou z reálnej firmy. Vedia si napísať životopis, motivačný list, založiť živnosť, vypísať faktúry, vyrátať mzdy. Na základe vlastnej skúsenosti získavajú základy pre svoju budúcu profesijnú kariéru. A toto všetko sa stredoškoláci učia na voliteľnom predmete Cvičná firma. Z mnohých absolventov sú dnes úspešní podnikatelia."...